AHŞAP KORUYUCULAR

TANIM: Ahşap koruyucu ahşabı doğal görünümünü bozmadan renklendiren alkid bazlı dekoratif bir koruyucudur. Ahşap koruyucu ahşaba renklenmiş görünümü vermeden derinleşmesine işler.Mantar türlerinin oluşumunu önler. Bakterilere ve tahta kurtlarına karşı korur. Ahşap koruyucu tüm ahşap elemanların iç ve dış yüzeylerinde kullanılır.Ancak gıda maddeleri ile doğrudan temasda bulunan yüzeylerde kullanılmaz. Ahşap koruyucu uygulanacak yüzeyler yağ lekelerinden,talaş tozlarından,eski boya ve vernik kalıntılarından tümüyle temizlenmiş olmalıdır.Ahşap koruyucu ahşabın emiciliğine bağlı olarak 20 C de 6-10 saatte kurur.İkinci kat uygulaması için en az 8 saat beklenmelidir.Kaplama gücü ahşabın cinsine bağlı olarak tek katta yaklaşık 11m2 dir.

TEHLİKE UYARILARI: Alevlenebilir,yutulduğunda zehirlidir,gözleri tahriş eder.Zararlı solunduğunda deri ile temasında alerji yapabilir.

GÜVENLİK UYARILARI: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.Kutuyu iyice kapalı halde ,serin ve iyi havalandırılan bir yerde koruyunuz.Buharını solumayınız.Göz ve deri ile temasından sakınınız.Kanalizasyona atmayınız,çalışırken uygun koruyucu eldiven,koruyucu gözlük,maske kullanınız.Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız.Alkit,solvent,piğment katkı içerir.